KTR-Polska Sp. z o.o. tel. 12 268 00 66, 12 267 28 83, 530 376 793, email: ktr@sprzegla.eu   biuro czynne: poniedziałek - piątek 8:00 - 16:00

ROFLEX®-SH


 

Charakterystyka wyrobu

  • skrętnie elastyczne sprzęgła łączące wały (sprzęgło pompy/sprzęgło E4)   
  • montowane osiowo, łatwy montaż   
  • bezobsługowe  
  • odporne na uszkodzenie elastomerów   
  • zwarta budowa, do niewielkich odległości między wałami   
  • zakres stosowania elastomerów NBR od -30 °C do +80 °C, temperatura chwilowa do +120 °C   
  • momenty obrotowe do 1800 Nm
  • tłumienie drgań
  • różne warianty otworów
  • kompensacja odchyłek

Opis sprzęgła

Szczególną cechą skrętnie elastycznego i bezpiecznego sprzęgła ROFLEX® jest jego zwarta budowa, czyli możliwość stosowania przy niewielkiej odległości między końcami wałów (DBSE). Małe odległości między końcami wałów pozwalają na oszczędność miejsca w maszynach.

Nową opcją sprawdzonego sprzęgła zgodnego z DIN 740 jest jego wykonanie z dzieloną piastą (ROFLEX SH), która jest wytwarzana poprzez rozłupanie. Przy dużej dostępności, zwartej konstrukcji i bezpieczeństwie pracy, takie dodatkowe właściwości jak szybkość i łatwośći serwisowaniaistotną korzyścią, którą docenia każdy operator.

Nie ulega wątpliwości, że ROFLEX w sposób niezawodny kompensuje wszelkie odchyłki wałów (osiowe, promieniowe, kątowe), jednocześnie tłumiąc udary i redukując drgania skrętne

Budowa
Sprzęgło łączące wały, posiadające elastomery, które można wymienić bez odsuwania maszyn

Skrętnie elastyczne, odporne na uszkodzenia elastomerów sprzęgło ROFLEX SH jest krótkim, trzyczęściowym sprzęgłem do przenoszenia napędu i tłumienia drgań skrętnych.

Skrętnie elastyczne sprzęgło ROFLEX SH jest elastomerowym sprzęgłem z piastami dzielonymi/rozłupanymi (SH SPLIT).
Konstrukcja ta jest również określana jako elastyczne sprzęgło zaciskowe, sprzęgło z dzielonymi piastami lub elastomerowe sprzęgło z dzieloną piastą zaciskową.

Sprzęgło przenosi momenty obrotowe do 1800 Nm.

Dzielone piasty pozwalają na promieniowy montaż i demontaż sprzęgła, bez konieczności przesuwania łączonych podzespołów układu napędowego. Przed uruchomieniem każdy silnik elektryczny musi zostać poddany kontroli kierunku obrotów, aby zapobiec uszkodzeniu napędu. Ze sprzęgłem ROFLEX SH można to zrobić bez problemu i może to być wykonane na miejscu montażu. Sprzęgło jest stosowane ogólnie w budowie maszyn i dlatego jest odpowiednie do wielu zastosowań, często pomiędzy silnikiem IEC lub silnikiem w standardzie Nema, a przekładnią przemysłową, jest montowane jako sprzęgło po stronie silnika. Sprzęgło jest często stosowane w przemyśle pompowym pomiędzy silnikiem elektrycznym a pompą.

Trzyczęściowe sprzęgło ROFLEX SH Split pozwala na wymianę elastomerów bez osiowego przesunięcia strony napędzającej i napędzanej. Elementy elastomerowe mogą być bezproblemowo wymieniane po zamontowaniu sprzęgła.

Stosowanie w strefach zagrożenia wybuchem

ROFLEX jest dopuszczony do stosowania w strefach zagrożonych wybuchem. Potwierdza to dopuszczenie ATEX, które obowiązuje dla regionu europejskiego oraz deklaracja EAC, która jest przeznaczona dla regionu euroazjatyckiego. Certyfikat  ATEX i certyfikat EAC są dostępne na stronie z certyfikatami.