KTR-Polska Sp. z o.o. tel. 12 268 00 66, 12 267 28 83, 530 376 793, email: ktr@sprzegla.eu   biuro czynne: poniedziałek - piątek 8:00 - 16:00

RIGIFLEX®-HP typ L


 

Charakterystyka wyrobu

  • element dystansowy zmontowany podczas procesu produkcyjnego   
  • promieniowy montaż/demontaż elementu dystansowego   
  • typ o niewielkiej wentylacji   
  • różne długości elementów pośrednich   
  • sztywność skrętna zoptymalizowana do aplikacji

Opis sprzęgła

Sprzęgła RIGIFLEX®-HP są dostępne jako kompaktowe wykonanie (typ C), ale przenoszące wysokie momenty obrotowe oraz typ L do łączenia wałów o dużych średnicach. Dzięki elementom pośrednim o różnych długościach, montowanym już podczas procesu produkcyjnego, możliwe jest dostosowanie do indywidualnych wymagań aplikacji. Obydwa typy charakteryzują się niską wentylacją i korzyściami wynikającymi z łatwego montażu. Oprócz tego są one zgodne ze standardem API 671 (API = American Petroleum Institute) co oznacza, że są dopuszczone, między innymi, do stosowania w aplikacjach z branży petrochemicznej.

RIGIFLEX®-HP łącznik płytkowy

Lamina RIGILFEX®-HP jest zestawem kilku warstw przewężonych płytek nierdzewnych złożonych razem. Są one połączone z piastami lub elementami pośrednimi bezluzowo, za pomocą specjalnych śrub. Zmienna liczba warstw w laminie umożliwia dopasowanie momentu obrotowego, wartości kompensowanych odchyłek oraz sztywności dla wykonań specjalnych.

Zabezpieczenie elementu pośredniego

Od momentu kiedy nasza idea rozwoju sprzęgła RIGIFLEX®-HP jest zgodna ze standardami API 610 i API 671, element pośredni jest chroniony kołnierzem zabezpieczającym.

W przypadku zniszczenia laminy, element pośredni pozostaje w obrębie sprzęgła.

W większości przypadków demontowalne części są dostarczane z laminami w postaci wstępnie złożonej już w procesie produkcyjnym.

API 610 oraz API 671

RIGIFLEX®-HP został specjalnie zaprojektowany do pracy w aplikacjach wymagających od sprzęgła wysokich osiągów. Ten typ sprzęgła jest stosowany głównie w napędach wysokoobrotowych, które muszą być dokładnie dopasowane do całego systemu w odniesieniu do sztywności skrętnej i rozmieszczenia masy. Typowymi zastosowaniami dla sprzęgieł RIGIFLEX®-HP są:

turbosprężarki
wysokoobrotowe napędy pomp
napędy generatorów
napędy turbin