KTR-Polska Sp. z o.o. tel. 12 268 00 66, 12 267 28 83, 530 376 793, email: ktr@sprzegla.eu   biuro czynne: poniedziałek - piątek 8:00 - 16:00

RADEX®-NC HT EK


 

Charakterystyka wyrobu

  • Bezluzowe, skrętnie sztywne, bezobsługowe   
  • Dopuszczalne temperatury otoczenia do +200° C  
  • Materiał piast: aluminium 
  • Materiał laminy: stal nierdzewna  
  • Typy piast: piasty z pierścieniem zaciskowym, piasty zaciskowe (z rowkiem lub bez rowka wpustowego)

 

Karta z danymi technicznymi

Aplikacje
 

Typowym zastosowaniem sprzęgła RADEX®-NC są bezluzowe przekładnie ślimakowe o małym przełożeniu. Sztywność sprzęgła w takim przypadku przenosi się za przyczyną przekładni, ze strony napędzającej na napędzaną.

W takim układzie przełożenie ma decydujące znaczenie, ponieważ do obliczeń wchodzi jako podniesione do kwadratu. W ten sposób przeliczona sztywność jest dodawana do sztywności przekładni w wyniku dając sztywność całkowitą. W przypadku przekładni o przełożeniach mniejszych niż i = 8, zalecamy stosowanie sprzęgieł RADEX®-NC, zamiast sprzęgieł elastycznych, w celu mniejszej utraty sztywności skrętnej całego układu.

Stosowanie w strefach zagrożenia wybuchem
 

Sprzęgła RADEX®-NC są przystosowane do przenoszenia napędu w strefach zagrożenia wybuchem. Sprzęgła z rowkiem wpustowym są certyfikowane zgodnie z Dyrektywą 2014/34/UE (ATEX), jako urządzenia kategorii 2G/2D dlatego mogą znaleźć zastosowanie w strefach zagrożenia wybuchem 1, 2, 21 oraz 22.

Proszę zapoznać się z odpowiednim certyfikatem oraz instrukcją montażu na naszej stronie internetowej.