KTR-Polska Sp. z o.o. tel. 12 268 00 66, 12 267 28 83, 530 376 793, email: ktr@sprzegla.eu   biuro czynne: poniedziałek - piątek 8:00 - 16:00

SYNTEX® standard


 

Charakterystyka wyrobu

 • sprzęgło przeciążeniowe do 400 Nm
 • bezluzowe, skrętnie sztywne
 • dostępne jako niesynchroniczne lub synchroniczne
 • zalecane zastosowanie ze sprzęgłem wyłącznika krańcowego
 • do wysokojakościowych napędów
 • zastosowania
  - obrabiarki
  - napędy X-Y-Z
  - napędy liniowe

Korzystamy z programów do obliczeń i symulacji w celu dokładnego doboru sprzęgieł przeciążeniowych. Z tego powodu prosimy o maksymalne ilości danych o napędach, w których mają być zastosowane nasze sprzęgła. Im dokładniejsze informacje o napędzie tym dokładniejsze wyniki naszych obliczeń. Prosimy o zapytania już w fazie konstruowania Państwa maszyny.

Sprężyna talerzowa jako kluczowy element
 

SYNTEX® jest kształtowym sprzęgłem przeciążeniowym.

Elementem przenoszącym moment obrotowy jest dziurkowana sprężyna talerzowa (chroniona patentem).

wykonanie niesynchroniczne DK
 

Po przekroczeniu nastawionego momentu obrotowego, następuje względne przesunięcie między stroną napędzającą i napędzaną. Przenoszony moment spada do małej wartości szczątkowej.

Kulki wychodzą z wgłębień w sprężynie talerzowej. Po usunięciu przeciążenia, kulki mogą ponownie wejść i pozostać we wgłębieniach sprężyny talerzowej.

wykonanie synchroniczne SK
 

Po przekroczeniu nastawionego momentu obrotowego, następuje względne przesunięcie między stroną napędzającą i napędzaną. Przenoszony moment spada do małej wartości szczątkowej.

Kulki wychodzą z wgłębień w sprężynie talerzowej. Po usunięciu przeciążenia, z powodu specjalnego podziału zagłębień, kulki mogą ponownie wejść i pozostać we wgłębieniach sprężyny talerzowej dopiero po 360°. Strona napędowa i napędzająca są zawsze w tym samym, wzajemnym położeniu (możliwe jest również inne położenie zasprzęglania, np. 180°).