KTR-Polska Sp. z o.o. tel. 12 268 00 66, 12 267 28 83, 530 376 793, email: ktr@sprzegla.eu   biuro czynne: poniedziałek - piątek 8:00 - 16:00

SYNTEX®-NC ze sprzęgłem TOOLFLEX®


 

Charakterystyka wyrobu

  • z bezluzowym, skrętnie sztywnym sprzęgłem TOOLFLEX  
  • bezluzowe, skrętnie sztywne przeniesienie momentu obrotowego  
  • umożliwiające kompensację odchyłek łączonych wałów
  • niewielki moment bezwładności

SYNTEX®-NC jest bezluzowym sprzęgłem przeciążeniowym, charakteryzującym się niewielką masą i momentem bezwładności. Duże dopuszczalne średnice otworów na wały, zaciskowe mocowanie ułatwiające montaż to główne cechy tego niezwykle kompaktowego sprzęgła przeciążeniowego. Konstrukcja oparta o bezluzowe przeniesienie momentu obrotowego za pomocą kulek rozlokowanych w gniazdach, umożliwia uzyskanie wysokiej powtarzalności działania i krótkich czasów reakcji przez cały okres użytkowania sprzęgła. Głównymi obszarami zastosowań są najnowsze obrabiarki, urządzenia sterujące i pozycjonujące, jak również maszyny pakujące i specjalnego przeznaczenia.

Zastosowania
 

Typowe zastosowanie SYNTEX®-NC w połączeniu ze sprzęgłem TOOLFLEX® to bezluzowe przekładnie ślimakowe o małych przełożeniach. Sztywność sprzęgła przenosi się przez przekładnię ze starony napędzajacej na napędzaną.

W tym przypadku samo przełożenie ma decydujący wpływ, ponieważ znajduje się ono w kwadracie przy obliczaniu konfiguracji. W ten sposób przekształcona sztywność dodaje się do sztywności przekładni, w rezultacie dając sztywność wynikową. Przy przełożeniach poniżej wartości i = 8, zalecamy stosowanie sprzęgieł TOOLFLEX®, ponieważ elastyczne sprzęgła w tej sytuacji, są przyczyną utraty sztywności całego systemu.